News

Uteetjes

Kamers * Enkele mooie kamers te huur in een gezellig studentenhuis. Tel. 053-4615246 * Goeie vent gezocht voor actief studentenhuis, per 1 aug., bel Questo: tel. 053-4313044 * Gezocht: leuke huisgenoot (v/m) voor grote kamer (25 m2, f300 excl.) in tweepersoonsappartement nabij centrum Enschede. UT 10 min. fietsen. Vrij per 1 juli. Interesse? Bel Peter, tel. 053-4335394 of 030-2886671 * Kamer midde

News

Slepende onenigheid over beurzenstelsel

Wie is het eigenlijk met wie eens over een nieuw beurzenstelsel? Studentenbond LSVb zegt het eens te zijn met de universiteiten. Nee, zeggen die, wij zijn het nog niet eens. We hopen het wel eens te worden, voegt de tweede studentenbond, het ISO, eraan toe. Maar met de LSVb is op dit ogenblik niemand het eens.

News

ISO-bestuur

De Groningse studente Roos Zwetsloot wordt de nieuwe voorzitter van het Interstedelijk Studentenoverleg. Zij volgt Erik van Buiten op, die ook al in Groningen studeerde toen hij vorig jaar juli het ISO ging leiden. Zwetsloot is vijfdejaars bedrijfskunde aan de Rijksuniversiteit Groningen, waar ze al een paar bestuursfuncties bekleedt. Daarnaast is ze coach van het eerste damesteam van een studente

News

Onbegrijpelijke conclusie in vastgoedplan

Onlangs werden we verrast met een drietal scenario's voor de toekomst van de campus. De titels zijn uitdagend en we komen aardige ideëen tegen, alhoewel het Zandvoort Ordening kennelijk niet meeviel om drie echt verschillende, maar consistente plannen te ontwikkelen. De aandacht voor het landschap doet me goed!

News

Onderzoekscholen

Zowel de Telematica Graduate School (TGS) als de School voor Informatie- en Kennissystemen (SIKS) hebben de KNAW-erkenning ontvangen van 'onderzoekschool'. Dit keurmerk voor interfacultair onderzoek bevestigt de inhoudelijke opzet alsook de organisatie van de twee scholen. De erkenning vergroot de acquisitiemogelijkheden voor onderzoeksopdrachten, en is nodig om met steun van het ministerie van OC

News

INFO

-Gezien advies P&O bij brief km 296.873 d.d. 7-4-1998; overwegende dat in de toekomst de Universiteit Twente meer tegemoet kan komen aan de veranderende behoeften van ouders; heeft het college besloten het volgende: a)het aantal kindplaatsen bij de Stichting Catalpa te vermin-deren tot 65 (was 70) voor de jaren 1998 t/m 2001 èn daarmee in te teren op het reserve-aantal dag-delen met circa 2800 dagdelen per jaar gedurende dezelfde periode; b)de ouderlijke bijdrage voor kinderopvang van 0-4 jarigen per 1 juli 1998 te verhogen van f18,40 naar f18,95 per dagdeel en deze prijs te handhaven tot 1 juli 1999 en de ouderlijke bijdrage voor 1e en 2e jaars AIO's en voor studenten te verhogen van f9,70 tot f10 en deze te handhaven tot 1 juli 1999; c)de proef met buitenschoolse opvangmogelijkheden te verlengen voor een periode van twee jaar; d)aan de jaarlijkse dotaties ten behoeve van de kinderopvang kf 75 te onttrekken en dit ter beschikking te stellen van de buitenschool-se kinderopvang; e)een nader onderzoek in te stellen naar een flexibele en kwalitatief hoogwaardige vorm van kinderopvang, die meer tegemoet komt aan de veranderende behoeften van ouders. Het hoofd van de dienst P&O wordt verzocht de nadere uitwerking vorm te geven. Voorzitter COR, het OPUT en faculteiten en diensten zullen over voornoemde besluiten worden geïnformeerd.

News

Chemische Technologie

Chemische Technologie, wat heb je eraan, wat doe je ermee? 13 juni zet de CT van 10.00 tot 16.00 haar deuren open voor het publiek. Meer dan 15 groepen presenteren zich met demonstraties op het gebied van chemie, processen, materialen, reactoren, membranen, medische toepassingen en analyse. Bezoekers kunnen het goudgehalte in hun sierraden laten bepalen, en zien hoe in het hogedruklaboratorium pla

News

Over en sluiten

Hoog tilt het reuzenrad je boven de campus uit. Je werpt een blik naar de oost, waar de hoogbouw van wereldstad Enschede scherp en kaal boven het groen uitsteekt, je werpt een blik richting het zuiden, waar de rare toren van het Hengelose gemeentehuis onzeker om aandacht vraagt.

News

SRD betuigt steun aan Indonesische student

'Dear fellow students', begint de studentenvakbond zijn cohesiebetuiging aan de Indonesische studentenmaatschappij. 'With great respect we have followed the events in your country. With braveness and persistence the students have made a great effort in tearing down the power of president Soeharto.' In on-indonesisch goed Engels en aan wel honderd e-mailadressen op de archipel, schrijft de SRD dat

News

Werktuigbouwer vindt moeilijker een baan

De meeste ingenieurs vinden sneller een baan dan vorig jaar, zo blijkt uit Elseviers recente loopbaanonderzoek. Maar de werktuigbouwkundigen vormen een uitzondering. Een jaar geleden hadden zij gemiddeld zes maanden nodig om een baan te vinden. Inmiddels is dat opgelopen tot negen.

News

Nieuwe technologie geeft Twente MicroProducts wind in de zeilen

Begin mei weekte Twente MicroProducts (TMP) zich los van de UT en vertrok naar het Business & Science Park. Het bedrijf begon meer dan drie jaar geleden als spin off van het MESA-instituut met een halve plaats. Nu werken er twaalf mensen en staan opnieuw twee vacatures open. De zaak loopt als een trein, strategische samenwerking met de UT en Philips zorgt voor prima toekomstperspectieven.

News

Mens en werk

Iedereen op de UT die wel eens op het laatste moment een verslag, rapport of scriptie kopieert en inbindt kent Willy ten Have. De zestigjarige geboren en getogen Enschedeër bestiert alweer zes jaar de copyshop van de U-Take. Met een weldadig aandoende kalmte ontvangt hij dagelijks tientallen gehaaste medewerkers en gejaagde studenten. 'De stress -met twee essen - wegnemen, dat is mijn doel. Meesta

Read more articles