Hoe besteedt de UT het vrijgekomen geld uit de wet studievoorschot, oftewel het leenstelsel? Dit onderwerp bleek een heet hangijzer in de Universiteitsraad woensdag. De Uraad hamerde erop dat er inzicht en medezeggenschap moet zijn hoe de middelen ingezet worden voor onderwijskwaliteit.
Het jaarplan voor het LTSH (Lange Termijn Strategisch Huisvestingsplan) gaf weinig voer tot discussie bij de universiteitsraadsvergadering woensdagochtend. De raad vindt het plan duidelijk, maar adviseert om goed in de gaten te houden of er voldoende onderwijsruimtes beschikbaar zijn.
De Universiteitsraad stemde woensdag in met het laatste deel van de reorganisatie UT2020, de instituutsplannen. Zonder slag of stoot ging dat niet. Het college van bestuur moest toezeggen een visie op onderzoek te schrijven die eind volgend jaar af is.
ITC-studenten hebben vanaf 2018 recht op de regeling Financiële Ondersteuning Bijzondere Omstandigheden Studenten (FOBOS), net als andere UT-studenten. De Uraad ging vanmorgen akkoord met het voorstel.
De TU Delft heeft niet gediscrimineerd door promovendus Michael Afanasyev te verbieden om in piratenkostuum op zijn promotie te verschijnen, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens.
Rector Thom Palstra maakte tijdens de Dies de vijf profileringsthema’s van de UT bekend. Wat vindt de UT-gemeenschap ervan? Maakt de UT met deze profilering het verschil? Drie betrokken wetenschappers en drie universiteitshoogleraren aan het woord.
Nog altijd maken te weinig vrouwen carrière in de wetenschap. Daardoor lopen ze tot wel 200 miljoen euro mis, staat in de jaarlijkse monitor van het Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren.
Cancer is the second main cause of death in the world. This is partly due to issues in cancer treatment, specifically the late detection of the disease. It is therefore paramount to develop novel detection methods and PhD researcher Agustin Enciso-Martinez is working on precisely that.
Een bindend referendum? Onder hoogopgeleide Nederlanders is de steun hiervoor in twee jaar tijd pijlsnel afgebrokkeld, blijkt uit een rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).
Een Leidse student zegt te zijn neergeschoten door zijn huisbaas. Samen met de Landelijke Studentenvakbond eist hij dat gemeenten huisjesmelkers harder mogen aanpakken.
Due to the expected extreme weather, the UT will close this afternoon. The Executive Board of the UT has decided to follow the recommendations of KNMI (Royal Netherlands Meteorological Institute) and Rijkswaterstaat in response to the current weather conditions.
Joachim Koot, voormalig UT-student mechanical engineering, is één van de dertien winnaars van de Unilever Research Prijs 2018. Hij krijgt 2,5 mille en een glazen sculptuur.