News

UT opent eerste `offshore' MBA-opleiding in China

De faculteit Bedrijf, Bestuur en Technologie opent volgende week een filiaal in China. Samen met de Hunan-universiteit in Changsha biedt de UT-faculteit vanaf dit collegejaar een internationaal MBA-programma aan, dat grotendeels op Chinese bodem wordt gegeven door zowel Nederlandse als Chinese docenten. Het eerste voorbeeld van `UT-offshore-onderwijs.'

News

Studentenleven

Gewapend met het onafscheidelijke flesje water én een gloednieuwe laptop begonnen deze eerstejaars fanatiek aan een nieuwe studie. En ook nog eens in een hele nieuwe omgeving: in de verbouwde Noord- en Oosthorst. Studenten van de opleidingen technische geneeskunde en biomedische technologie volgen voortaan colleges in de Noordhorst, studenten van werktuigbouwkunde, civiele techniek en industrieel ontwerpen zitten in de Oosthorst.

News

Fietsen

Wielrenvereniging Klein Verzet houdt de komende weken enkele introductietrainingen voor belangstellenden. Vanavond en op woensdag 8 september zijn er mountainbiketrainingen. Op donderdag 9 september leidt de profwielrenner Rudie Kemna, Nederlands kampioen 2003, een wegtraining. Zowel dames als heren van alle niveaus kunnen meedoen aan de introductie, die elke keer om zes uur vanaf het Sportcentrum van start gaan.

News

Opmerkelijk

Heb je op dit moment je webcam aanstaan? Dan kan het zijn dat iemand je begluurt. Het internationale antivirusbedrijf Sophos waarschuwt voor een worm (een zichzelf verspreidend computerprogramma) die hackers toegang geeft tot je webcam en je microfoon. `Als je computer geïnfecteerd is en je hebt een webcam geïnstalleerd', zegt Sophos, `dan kan iedereen alles zien en alles horen wat je rondom je pc doet.' De zogenaamde W32/Rbot-GR worm maakt misbruik van enkele zwakheden in de beveiligingsprogramma's van Microsoft, en verspreidt zich via informatie-uitwisseling over het netwerk. Het virtuele beestje installeert een zogenaamde Trojaanse achterdeur in je computer, waardoor hackers makkelijk kunnen binnendringen. Eenmaal binnen kan de blackhat lezen wat je op je toetsenbord intikt, door je webcam gluren en je afluisteren met je eigen microfoon. Ook als hij je door je eigen camera weg ziet gaan, hoeft hij zich niet te vervelen. Dan kan hij ongemerkt zijn gang gaan in je computer, en van daaruit spam (ongewenste e-mail) versturen en al je bestanden en wachtwoorden lezen. `De boodschap is simpel', meldt Sophos vanzelfsprekend: `Bescherm je pc tegen de nieuwste bedreigingen met antivirus-software en firewalls.' Het bedrijf heeft inmiddels updates tegen de spionageworm beschikbaar, maar sluit niet uit dat er vergelijkbare wormen zijn die nog onopgemerkt op het net rondwaren. `Het is mogelijk dat er wormen bestaan die je webcam zelfs aanzetten wanneer je hem uit had staan. Maar dat kan alleen als je webcam een softwareschakelaar heeft in plaats van een externe schakelaar.' Het antivirusbedrijf adviseert: `Als je de zaak echt niet vertrouwt, trek dan gewoon je webcam uit je computer wanneer je hem niet gebruikt.' (bron: Natuur&Techniek).

News

Campus abuzz with activities for new Master's students

After a long summer lull, the UT campus is alive and kicking with a burst of activities held as part of the Introduction program for new Master's students. The Behavioral Sciences 2004-2005 class has been getting initiated as UTers since August 16 when they were introduced to the faculty, the MSc programs and SMIT (Student Mobility in Twente), followed by a short tour of the faculty. Sports day o

News

UT-researchers publish in Nature

Twice in the last month, UT researchers have published articles in the highly revered scientific journal Nature. In the August 5 issue, a group of researchers led by Professor Willem Vos showed that the transmission of light can be controlled in a photonic crystal. Vos explains why the publication is so important, `In our research field, Complex Photonic Systems, the American Eli Yablonovitch did

News

Sport

Hij werd al eens zesde, ook wel eens vijfde, maar nooit eerder reikte Klein Verzet renner Wouter Ditters tot een podiumplek. Tot afgelopen zaterdag. Op een zeiknat parcours in Barneveld veroverde de wielrenner uit Enschede het zilver. Enkele luttele meters scheiden de 23-jarige student werktuigbouwkunde van zijn eerste criteriumzege. `Hou op zeg, ik heb na afloop flink gebaald.'

News

Niederländisch lernen? Jawohl!

Vier weken lang volgde een groep van 29 Duitse studenten deze zomer een intensieve cursus Nederlands op de campus. Doel was om ze taalkundig klaar te stomen voor hun studie aan de faculteit Gedragswetenschappen. Maar hoe doe je dat en kan dat wel in vier weken? Cursusleider Inge Nawijn begeleidde de Duitse studenten.

News

Kennispark: bedrijven rond UT-instituten

De UT, provincie Overijssel en de gemeente Enschede hebben vorige week donderdag een convenant ondertekend. Daarin staat beschreven hoe de drie partijen gezamenlijk werken aan de fysieke en inhoudelijke ontwikkeling van een Kennispark Twente. Door de vestiging van jonge, kennisintensieve bedrijven zullen er, als alles goed gaat, in 2010 tienduizend arbeidsplaatsen zijn ontstaan. Het CvB noemt de

News

Cultuur

De Griekse mythologie is een dankbare bron. In beeldende kunst, films en talloze toneelstukken zijn de Griekse goden, halfgoden en helden terug te vinden. Ook toneelgroep Ztzoy waagt zich aan een Griekse mythe. Op zaterdag 4 september staan zij met `Medea' op de planken van het Vestzaktheater.

News

Sollicitanten gezocht!

Ben je net klaar met je studie of studeer je binnenkort af? Al flink aan het solliciteren, maar tot dusver zonder succes? Grijp dan nu je kans! UT-Nieuws biedt de mogelijkheid om jezelf als ideale werknemer aan te prijzen in de Carrièrekrant die binnenkort verschijnt . Wedden dat je dan wel de aandacht van interessante bedrijven weet te trekken? Hoe? Schrijf een kort verhaaltje van maximaal 300 woorden over wie je bent, wat je wilt en wat je kunt. Stuur het, inclusief digitale (pas)foto, op naar info@utnws.utwente.nl.

News

Coaching van Nijs inderdaad prijzig

Na het aftreden van staatssecretaris Nijs ontstond er enig tumult over de hoge kosten voor haar persoonlijke coach. Deze zomer bleek uit antwoord op Kamervragen van de SP dat Nijs inderdaad onevenredig duur was. Van medio 2002 tot begin juni 2004 voerde Nijs gemiddeld vier tot vijf uur per week een gesprek met haar coach/communicatietrainer. In 2002 bedroegen de kosten zesduizend euro. Het bedrag

Read more articles