Ostendum wint Young Technology Award 2011
Het bedrijf Ostendum in Enschede heeft donderdagavond de Young Technology Award 2011 gewonnen, een prijs voor jonge, snelgroeiende en kansrijke innovatieve bedrijven in Oost Nederland. Ostendum is een spin-off van de Universiteit Twente. De jury was onder de indruk van de brede toepasbaarheid van de technologie en het business model van Ostendum.
Ostendum is een nanotechnologiebedrijf gespecialiseerd in optische detectiemethoden. Vloeistoffen als bloedsamples kunnen met behulp van de lab-on-a-chip technologie razendsnel worden geanalyseerd. Toepassingen zijn er in detectie van virussen en bacterien in bloedmonsters, voedsel of water. Aurel Ymeti van Ostendum: ,,Fantastisch dat we hebben gewonnen!’
De jury van de Young Technology Award 2011 bestond uit Jitse Groen (Thuisbezorgd.nl), Rob Noltes (BAT-fund) en Theo Opdam (Plegt Vos). Doorslaggevend waren de combinatie van maatschappelijke relevantie, de innovativiteit van de technologie, het business model en de brede toepasbaarheid van het product van Ostendum. Als winnaar krijgt het bedrijf een bedrag van 5.000 euro.