De Student Union organiseerde drie jaar geleden in samenwerking met de rector al de show ‘Take me out’. Nu willen ze dat succes evenaren met een nieuw event: Student’s got talent.
Gaat het niveau omlaag als eerstejaars studenten hun onvoldoendes mogen compenseren met hogere cijfers? De Erasmus Universiteit Rotterdam denkt van niet, maar levert weinig bewijs.
Bekijk hieronder de uitslagen en korte verslagjes van de sportverenigingen die afgelopen weekend uitkwamen in competitieverband. De uitslagen van jouw club elke maandag op deze plaats? Mail naar sport.utnieuws@gmail.com!
Universiteiten zijn teleurgesteld, maar promovendi zijn opgelucht. Op het laatste moment besloot het kabinet om de student-promovendus geen plaats te geven in de wet op het hoger onderwijs.
De Raad van State, die de regering over wetsvoorstellen adviseert, waarschuwt de regering over de gevolgen van het invoeren van een nieuw promotietraject: de promotiestudent.
Maarten van der Lippe (22) is masterstudent business administration en loopt stage in Peking.
Verhoogd collegegeld, topopleidingen, verkorte trajecten… Meer variatie in het hoger onderwijs is goed, maar het kabinet moet niet doordraven, waarschuwt de Raad van State.
Hogescholen zijn nog steeds bezorgd over de toegankelijkheid van het hbo als de basisbeurs wordt afgeschaft. Universiteiten maken zich meer zorgen over hun dure promovendi.
Ook als de studieschulden de komende jaren oplopen, zal het leenstelsel niet socialer worden dan het al was. Minister Bussemaker van Onderwijs is niet van plan om de voorwaarden voor het aflossen te versoepelen.
De studentenorganisaties LSVb en ISO zijn niet blij met de brief over het leenstelsel die onderwijsminister Bussemaker vanmiddag naar de Tweede Kamer stuurde.