News

Congres MIRA

Het onderzoeksinstituut MIRA houdt op woensdag 31 maart en donderdag 1 april een congres in de Creatieve Fabriek in Hengelo. De eerste dag staat in het teken van technologie voor de patiënt. Sprekers zijn onder andere professor Hans Clevers, directeur van het Hubrecht Instituut in Utrecht, Thomas Jovin van het Duitse Max Planck Institut, Erich Reinhardt van Siemens en Jeffrey Hubbell van de Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne in Zwitserland. Op deze dag wordt ook de Science Facto uitgereikt, een onderscheiding voor het meest excellente onderzoeksvoorstel van jonge MIRA-wetenschappers. Theatergroep Boom Chicago sluit de congresdag af met een optreden. Donderdag 1 april staan vormen van ondernemerschap centraal die technologische ontwikkelingen dichter bij de patiënt brengen. Bas Leerink van Menzis geeft die dag onder meer een lezing. Hij reikt tevens de Menzis-UT Health Sciences Scriptieprijs uit. De UT Business Award gaat die dag naar de bedenker van het meest creatieve en innovatieve business idee in de biomedische technologie. Inschrijven voor het symposium kan via www.utwente.nl/mira.

News

Over en sluiten

Lentebal

News

Keukendeurtjes testen voordat ze bestaan

Onderzoekers van de vakgroep Design, Production and Management van de faculteit CTW presenteerden afgelopen donderdag in het Virtual Reality Lab in gebouw de Horst de resultaten van het vierjarige Synthetic Environments project. In samenwerking met de vakgroep cognitieve psychologie en ergonomie en de TU Delft onderzochten drie aio's de toegevoegde waarde van virtual reality tools in het ontwerpproces.

News

Volle bak, maar jong

Roei-jaren tellen in het wedstrijdroeien. En juist aan die jaren ontbreekt het bij de vier Euroïden die op 11 april de Enschedese eer hooghouden tijdens de 127ste Varsity op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Houten. `We gaan er volle bak in, maar we horen niet bij de favorieten. Misschien over een of twee jaar.'

News

De scriptie (1)

`Ik doe de mastertrack Human Function Technology en hoop eind april af te studeren op een onderzoek naar scoliosepatiënten. Dat zijn patiënten met een vervorming van de wervelkolom, mensen met een kromme rug dus. Een redelijk praktijkgericht afstudeeronderzoek.

News

Studentenleven

Wisselen

News

Theorie blijft de basis

Mark Zuidgeest (36) ontving maar liefst drie keer de onderwijsprijs van de opleiding civiele techniek. Hoe hij dat doet? `Het scheelt natuurlijk dat ik jong ben, maar ik ben waarschijnlijk ook populair, omdat ik veel studenten uitzend naar het buitenland.' Desondanks won Zuidgeest nog nooit de centrale onderwijsprijs. `Waarschijnlijk, omdat mijn manier van doceren té vrijblijvend is. Dan is kwaliteit soms lastig te meten.'

News

Factoren die een goede opleiding kenmerken

Er zijn allerlei aspecten die een rol spelen bij de kwaliteit van een opleiding. Signalen die de redactie optekende in de wandelgangen zijn van uiteenlopende aard.

News

Onderwijsdag, stap naar vernieuwing

Het belang van de UT-onderwijsdag op donderdag 1 april krijgt steeds meer gestalte. De meeting mag worden gezien als een startschot voor een kwaliteitsslag die de UT wil maken op onderwijsgebied. Kwaliteit, daar gaat het om. De vraag dringt zich op wat onder dat begrip moet worden verstaan en welk doel je er mee wil dienen.

News

`Onderwijs zit in m'n bloed'

De stamboom van hoogleraar Martin van Maarseveen (CTW en ITC) staat vol onderwijzers. `Onderwijs zit in mijn bloed.' Hij doet niets liever dan college geven en studenten helpen zichzelf te ontwikkelen. Deze maand won hij voor de tweede keer in zijn carrière de onderwijsprijs van civiele techniek. Aan de UT wordt het onderwijs echter ondergewaardeerd, vindt hij. `Er moet een discussie op gang komen over het op waarde schatten van onderwijs.'

News

Flexplekken en cockpits

Het `nieuwe werken' is het motto bij de inrichting van vloer vijf van de Spiegel, een concept dat is over komen waaien uit de IT- en communicatiebranche.

News

Straatverkoper kun je het best voorbijlopen

Lees je graag boeken? Kijk je veel films? Wil je lid worden van de boekenclub? Je loopt met twee tassen vol kleding door de stad en voor je het weet zit je aan een lidmaatschap vast waar je niet op zit te wachten. GW-onderzoeker Loes Janssen, nu UD aan de Universiteit van Tilburg, promoveerde vrijdag op het succes van straatverkopers.

Read more articles